Nyhet

Aura ReWool RB9X Walking - WhiteSand

Uten pigger

En perfekt tursko for sommeren, med lett og luftig overdel og maksimal komfort.

159.95 USD

8 kg CO2 ekv. per par

22% resirkulert materiale

22% biobasert materiale

Størrelsesoversikt
Detaljert informasjon
Technology
Aura ReWool er en veldig komfortabel sko med lav vekt og full demping. Skoene lages i blant annet ull, naturgummi og resirkulert gummi.

Den nye SuperC-mellomsålen gir en utrolig komfort og god energiretur, mens overdelen i 50% gjenvunnen ull og 50% polyester holder føttene dine svale og tørre.

Både den nye mellomsålen, og de andre materialene vi har valgt å bruke, er i tråd med våre høye bærekraftsmål. Blant annet lages overdelen av innersålen i gjenvunnet ull fra svenske Woolpowers klesproduksjon.
- RB9X™ piggfri grepsgummi- Luftig mesh i overdel- Fulldempet og høyt komfortnivå- SuperC Foam™ i mellomsålen som består av EVA tillsatt med Nitrogen
Bærekraftige høydepunkter:- Overdel av ull, 50% er resirkulert.- SuperC Foam™ er et mellomsålemateriale som bruker mindre kjemikalier enn en tradisjonell mellomsåle laget av EVA.- RB9X™ yttersåle inneholder 15% resirkulert gummi.
Artikkel nr:I23003-0B
Lest:Normal passform med romslig tåboks
Pigger:Uten pigger
Bruksområde:Tur
Innersåle:­OrthoLite® HybridPlus-Bio™. Uttakbar.
Snøring:Elastic laces
Mellomsåle:SuperC Foam™, EVA tillsatt med Nitrogen
Terreng:Vei
Yttersåle:RB9X™ piggfri grepsgummi
Demping:Full
Overdel:50 % resirkulert ull, 50 % resirkulert og solution dyed polyester
Vannbeskyttelse:Ingen

Follow the Footprints

Icebug åpner døren til produksjonen på vidt gap. Vi viser frem de viktigste indikatorene for bærekraft som måler det som vi og andre skoprodusenter har som vår største påvirkning på miljø. Vi gjør dette for samtlige sko-modeller og forteller også hvor våre sko og materialer har produserts.

Nyhetsbrev

For mer inspirasjon, følg vårt nyhetsbrev.

Fabriksstråket 35, 433 76 Jonsered, Sverige|+46 (0) 31-81 70 90|webshop@icebug.se